Listy od M.

Moja słodka L.

31 lipca 2014, godzina 19. Zaczęły się pierwsze skurcze i już wiedziałam, że niedługo przyjdziesz na świat. Okazało się jednak, że data 1 sierpnia podobała Ci się bardziej, a godzina 12:00 to pora idealna na narodziny kogoś tak wyjątkowego. I choć wciąż mam łzy w oczach na myśl o tym, co działo się tamtej nocy, to nie wyobrażam sobie życia bez Ciebie. Dzięki temu, że urodziłaś się tylko trochę ponad rok po naszym ślubie z Tatą, uczymy się życia we trójkę. Patrzymy na świat Twoimi oczami i ponownie zachwycamy się tym, co kiedyś braliśmy za pewnik i oczywistość. Nie tylko Ty uczysz się od nas.

Każdy mały krok i każdy skok milowy jest kolejną okazją do zachwytu i radości.  Przelałam niezliczoną ilość łez z bólu, niemocy, niewiedzy, bezsilności, ale też szczęścia, miłości i śmiechu. Jesteś naszym dopełnieniem. Małym wielkim cudem.

Podziwiam Twoje postępy, inteligencję, kreatywność i poczucie humoru. To niezwykłe, że już teraz potrafimy się śmiać z tych samych rzeczy. Stanowimy drużynę, o czym zawsze marzyłam. Wiem, jesteś oczkiem w głowie Tatusia. I to jest piękne. Uwielbiam patrzeć, jak tańczycie, wygłupiacie się, przytulacie. Szczerze zazdroszczę Ci takiego Taty, jednocześnie będąc wdzięczną, że to właśnie on będzie dla Ciebie wzorem mężczyzny. Nie mogłyśmy lepiej trafić.

Jeszcze w tym roku nasza drużyna się powiększy, a ja mam łzy wzruszenia w oczach, gdy widzę, jak czekasz na dzidzię. Jak przytulasz się do brzuszka, jak troszczysz się, bym coś zjadła, „bo dzidzia”. Jestem spokojna, bo powiększyłaś moje serce i powiększasz je każdego dnia. Wierzę, że pod moim sercem rośnie Twoja bratnia dusza.

Słoneczko, w wieczór poprzedzający Twoje przyjście na świat nie chcę Ci niczego życzyć. Chcę życzyć nam, byśmy z Tatą byli Twoim spełnionym marzeniem i każdego dnia dawali Ci odczuć pełnię miłości. Marzę, abyśmy potrafili w mądrości wskazać Ci właściwą Drogę i nigdy nie przestali patrzeć na otaczający nas świat Twoimi ciekawymi i iskrzącymi oczami.

Twoja M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *