Pomysły na wyjątkowe urodziny, cz.1

Pierwsze urodzinki Lili były bardzo kameralne i przeszły bez echa. Postanowiłam, że w tym roku bardziej hucznie uczcimy nasze święto pierwszego sierpnia i zorganizujemy małe przyjęcie. Mam na to niecałe dwa tygodnie i niewiele pomysłów, dlatego z pomocą przyszedł mi Pinterest (wszystkie zdjęcia pochodzą stamtąd). Nie ukrywajmy – pomysły na tamtejsze DIY są często bardziej skomplikowane i droższe niż produkty, które po prostu możesz kupić. Ale taki już urok tej strony, która jest ucztą dla oka. Ale jak najbardziej polecam się inspirować, bo a nuż odkryjesz w sobie artystyczną duszę i potem to Twoje zdjęcia ludzie będą sobie „przypinać”.

Pomysły na organizację urodzin umieściłam w kilku kategoriach. Dziś dekoracje, a wkrótce jedzenie oraz zabawy. Daj znać, czy znalazłaś coś dla siebie!

  • Dekoracje

Girlandy – niezależnie od tego, czy przyjęcie urządzamy w domu, czy w plenerze, girlanda będzie wyglądała świetnie i nada miejscu wyjątkowy charakter. Jeśli zdecydujemy się na wycinanki z papieru, możemy napisać, co świętujemy. Szczególnym rodzajem są girlandy ze zdjęciami naszego dziecka. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.                                                                                                                                                                              gir1    gir2

gir3  gir5

gir6

gir7

Liczba lat – teraz jest dla nas oczywiste, które to urodziny, ale za kilka lat podczas oglądania zdjęć ktoś może nie być taki pewny. Dodatkowo jest to ciekawy element dekoracji! Można wykorzystać te same elementy, z których składa się girlanda, by ujednolicić motyw, lub stworzyć (kupić) coś wyróżniającego się.

num1

num2

num3

num4

num5 num6 num7

num8

Stół – Nie będę dziś inspirowała jedzeniem, które możemy podać, ale właśnie sposobem podania. Ze względów praktycznych i bezpieczeństwa, polecam jednorazowe naczynia. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że można je dostać w wielu wzorach i kolorach, co uatrakcyjni stół. Na deser mój hit, czyli banalnie prosta i urocza patera, którą zrobisz sama!

st1

st2

st3

st4

st5

  • Impreza tematyczna. Ostatnie zestawienie dotyczy najbardziej ambitnych z Was. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko i jego goście przeniosło się w niezwykły świat, możecie wybrać jeden temat, który będzie dominował w dekoracjach, jedzeniu i strojach. Z pewnym rozrzewnieniem zdałam sobie sprawę, że moje niespełna dwuletnie maleństwo weszło w świat popkultury i bezbłędnie rozpoznaje każdy motyw z Peppą czy Myszką Minnie… Nie musimy jednak sugerować się postaciami z bajek, lecz wykorzystać dowolny temat i zastosować go do wszystkich elementów imprezy.

temat1

temat2

temat3

temat4

temat5temat7

Co Wam najbardziej przypadło do gustu?

 

2 thoughts on “Pomysły na wyjątkowe urodziny, cz.1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *